"Nie, nie zażywam narkotyków, zażywam książki"
Ingeborg Bachmann

poniedziałek, 25 marca 2013

MATE MATE MATE! Nasze zielonogórskie MATE:)

Kochani moi wczoraj zielonogórzanie i wszyscy krewni i znajomi królika mieliśmy małe święto. Co ja gadam małe. To było duże święto. Nasz zielonogórski zespół dał występ w polsatowskim Must be the music! Rzec można: niejeden zespół dał występ w takim show. Plenią się te talent szoły wszędzie. Ale oni moi drodzy wypadli świetnie i jury oceniło ich w samych superlatywach. Cztery razy TAK. Jednomyślnie i bez zawahania. Moja ekscytacja nie jest czysto obiektywna, bowiem znamy się z zespołem Mate znamy. Z dwojgiem panów znam się ja nawet bardzo dobrze. Teraz się nasze drogi towarzyskie rozjechały, ale kiedyś te kilka lat temu łączyły mnie z nimi mocne przyjacielskie więzi. Gwoli ścisłości z jednym z panów łączyły mnie więzi nie tylko przyjacielskie. Sześcioletnie te więzi były:))) 
Teraz kibicuje, paluszki zaciskam żeby się powiodło (nie tylko w kwestii Mate, żeby się wiodło tak ogólnie), bo jeśli nie im to komu? Panowie z muzyką są związani od lat. Wcześniej 10 lat temu Ci moi bliscy tworzyli zespół ska/ reggae SKANDAL. Biegało się na próby, bawiło  do rana, płacząc nie raz ze śmiechu. To był dobry czas, a oni byli już wtedy świetni. Cóż nie poszło. Widać tak być miało, widać mieli się spotkać w tym właśnie składzie.  I teraz nadszedł ich czas!

 Puchnę z dumy. Ja puchnę z dumy panowie!
 
Musiałam się zmusić do oglądania, bowiem ja organicznie wręcz nie znoszę tego typu programów i żadne przekonywania, że tam naprawdę można usłyszeć perełki (nie przeczę) do mnie nie trafiają. Drażni mnie ta formuła po prostu. Ale wczoraj się przemogłam i oglądałam cała w nerwowym oczekiwaniu. Wyszli nasze chłopce kochane i zagrali. Pięknie zagrali.A jury rzekło w skrócie (ze strony Must be the music)

  
4 razy TAK
Kora: Wreszcie mamy interesującego, inteligentnego i przystojnego wokalistę. Brawo!
Ela: Podoba mi się to, że jesteście absolutnie odróżnialni od innych zespołów.
Łozo: Chłopaki fajnie, niebanalna kompozycja i super tekst.
Adam: inteligentne, ciekawe, niebanalne no i zabawa dynamiką. Super.


Radość przelała się przez miasto, na fejsie szaleństwo. Szkoda, że nie można obejrzeć całości (może gdzieś jest) jak chłopaki wchodzą, jak się przedstawiają. Jak odpowiadają co robią tak w ogóle. Jeden jest dyrektorem szkoły, drugi jego sekretarką (poważnie i jeszcze uczy muzyki w tej szkole), trzeci doktorem filozofii (z nim studiowałam przez rok. Ja wymiękłam, on jak widać pnie się po szczeblach kariery naukowej, do tego jest lubym koleżanki), czwarty pracuje w Domu Kultury, a piąty. A piątego nie pamiętam, bo się chichrałam:)
Mało się nie skichtaliśmy ze szczęścia słuchając i patrząc na nich, potem coś na kształt małego zawału serca podczas tych kilku sekund oczekiwania na werdykt i w końcu radocha:)

Występ w tv został okrojony, wykastrowany o całe dwie minuty. W wersji "reżyserskiej" słychać dobrze trąbeczkę i gitarkę.

Mate "Woda" wersja reżyserska:) (niestety nie odnajduje za pomocą opcji wstaw wideo) 

Na fejsie (kto ma apeluje!) można oddawać na nich głosy. To chyba działa tak, że kto ich najwięcej zbierze jest kryty i chroniony na wieki:) Codzienne można oddać 10 głosów.
Oto link:

  
stronka www zespołu:

Mate ma za sobą przygodę także z teatrem gdzie na żywo tworzą muzykę do spektaklu "Wizyta starszej pani"


O MATE pisałam jeszcze:
TU 

Jestem dziś monotematyczna. Tak wiem:)))
Buziaki.  

7 komentarzy:

 1. Może i faktycznie mało obiektywny post i monotematyczny :P Mnie to nie przeszkadza ;) Widziałam występ dopiero na You Tube; panowie są świetni. Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo jakżesz można być obiektywnym jeśli z ludźmi przeszło się kawałek życia i to tego najbardziej intensywnego i się ich ogląda w telewizorku i uznanie po latach pracy zdobywają. Toż to czad jakiś:) Cieszę się, że się podobają chłopaki:)
   Również pozdrawiam ciepło wbrew aurze za oknem.

   Usuń
 2. fajne! lecę głosować, to trochę duch Raz Dwa Trzy, ale jakieś takie bardziej ska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Adamem Nowakiem bardzo mocno czuć, ale w sensie pozytywnym. Wcześniej Żuraw wokalista bardziej krzyczał i wydziwiał i to według mnie (i nie tylko mnie) gryzło się z muzyką. Jakby był obok. A teraz jest dużo, dużo lepiej. Takie śpiewanie bardziej się zgrywa ze stylistyką. Cieszy mnie bardzo ta zmiana. Te wcześniejsze numery są bardziej ska, więcej rytmów bałkańskich. Też fajne, ale ten klimat Raz Dwa Trzy to dobry kierunek. Dobrze się kojarzy:)
   Głosuj, głosuj:)

   Usuń
 3. Też mi się z Raz, Dwa , Trzy kojarzyło.
  Bardzo pozytywna muzyka, fajny skład i w ogóle gratuluję i też trzymam kciuki!
  Zagłosuję jutro, bo dziś już nie kumam gdzie tego szukać...

  A skoro już o lokalnym patriotyzmie mowa - moi (hehe, od paru lat dopiero, jeszcze słabo się utożsamiam) krajanie występują w Voice of Poland- Ola Niewęgłowska i Piotr Salata.

  pozdrawiam wiosennie

  OdpowiedzUsuń
 4. mmm, miłe dla ucha dźwięki :) trochę mi Raz Dwa Trzy przypominają :)

  OdpowiedzUsuń