"Nie, nie zażywam narkotyków, zażywam książki"
Ingeborg Bachmann

sobota, 14 maja 2011

"Tako rzeczy moje"- czyli 3 rzeczy, których nikt inny nie ma:))

Jestem w posiadaniu 3 rzeczy, których nikt inny mieć nie może:) Nawet jeżeli ktoś posiada podobną rzecz, to nie ma siły, żeby była ona identyczna. No chyba, że posiadacz/czka owej rzeczy myśli i czuje tak samo w 100%  jak ja (czyli jest mną) i ma mojego męża, którego rękoma owe rzeczy zostały zrobione:))) Możliwe to raczej nie jest hihi

WYJĄTKOWOŚĆ RZECZY-jeden:

Wyjątkowej urody zakładka do książek. Zakładka twarda, bardzo wytrzymała, skora do zgubienia się, dlatego używana tylko w domu. Bo nie wiem jakby mi się zgubiła to co? smutek wielki,a po cóż się smucić?

I zagadka z tych co to banalne są: kto mi się wtrynił na zakładkę?

WYJĄTKOWOŚĆ RZECZY- dwa:
Wyjątkowej urody torba

Torba przez chwilę wychodziła ze mną na zakupy, ale teraz mieszka w łazience i pełni dużo bardziej znaczące i przydatne dla ludzkości funkcje. Służy ubraniom mniejszych gabarytów jako schronienie zanim trafią do prania:)) Pani Agnieszko proszę wybaczyć, że pani wizerunek ozdabia przedmiot tak zwykłego użytku i że torba nieco wyświechtana jest. No ale cóż łazienka do tych królewskich nie należy hihi.

WYJĄTKOWOŚĆ RZECZY- trzy:

Wyjątkowej urody kalendarz filmowy 2010.

OKŁADKA:

STYCZEŃ:

LUTY:
MARZEC:
KWIECIEŃ:
MAJ:
CZERWIEC:
LIPIEC:
SIERPIEŃ:
WRZESIEŃ:
PAŹDZIERNIK:
LISTOPAD:
GRUDZIEŃ:
Wybór zdjęć mój, wykonanie męża:)) Podobny kalendarz ma mój tato, ale z trochę innym zestawem zdjęć. On ma w swoim kalendarzu więcej polskich filmów, w tym jego ukochane (moje też) Barwy ochronne i kadr z Niebieskiego:)) W tym roku mam taki sam kalendarz tylko w mniejszym formacie:)

ZAGADKA: Kadry, z których  filmów mieszkają w moim kalendarzu? kadrów jest 12:))

10 komentarzy:

 1. Poddaję się; z filmami jestem na bakier.
  Proszę o łatwiejszy zestaw pytań.:(

  OdpowiedzUsuń
 2. masz torbę z Osiecką?! Jest boska. A na zakładce widzę znajome ryjeczki: Osiecka, Waglewski, Marysia Peszek (chyba) a ej czwartej postaci prawie nie widać,ale coś mi to na Kieślowskiego wygląda. Z filmami gorze będzie-styczeń to chyba Volver i to by było na tyle ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. książkowiec- jak będę komponować w przyszłym roku nowy kalendarz to uwzględnię specjalnie dla Ciebie łatwiejszy zestaw pytań:)))

  Mag- ano mam torbę z Osiecką. dostałam ją od meża na którąś gwiazdkę razem z płytą Osiecka/Nosowska:)

  Na zakładce ten trzeci to nie Kieślowski, ale także artysta polski ale słowa pisanego. Jego książki mają niepowtarzalny, charakterystyczny styl:)
  Co do kalendarza to styczeń to faktycznie Volver. Almodovar trafił do kalendarza z sympatii, ale przede wszystkim ze względu na kadry pełne soczystych kolorów:)
  okładka, lipiec, sierpień i wrzesień to kadry z polskich filmów tuz kinematografii polskiej z lat 1958-1984:)
  Podpowiedź: okładka: pan Wajda, lipiec: pan Morgenstern, sierpień: pan Kawalerowicz, wrzesień: pan Has:)
  Dla mnie są to najważniejsze ich dzieła. Warto je znać, zaprawdę powiadam warto:))

  pisanyinaczej- to znaczy Piotrze witaj w moich progach, zaiste niezwykły to zestaw, niezwykły:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Spróbuję zgadnąć czerwiec - "Cinema Paradiso". Pamiętam jakie wrażenie na mnie wywarł gdy oglądałam go po raz pierwszy. Wzruszający. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sardegna- tak to Cinema Paradiso. To mój ukochany film, pisałam z niego pracę magisterską. To było bardzo miłe pisanie:))Pierwszy tytuł odgadnięty:) Dziękuje za wizytę:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Pilch?
  A z filmami to ja pasuję-podasz odpowiedzi?

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak to pan Pilch:)
  Odpowiedzi z filmami wyślę Ci na facebooka. Może ktoś tu będzie chciał jeszcze pozgadywać?:))

  OdpowiedzUsuń
 8. grudzień- casablanka, listopad- spragnieni miłości, kwiecień- straszna sprawa, tytuł mi z głowy wyleciał, Liv tyler szuka ojca w Toskanii w każdym razie;).
  woodyego musze sprawdzić (gdzie grałą scarlett johansson?)

  OdpowiedzUsuń
 9. Witaj Izo:)
  listopad i grudzień zgadza się. Kwiecień to "Ukryte pragnienia" a to zdjęcie z Woodym to nie jest kadr z filmu, dlatego napisałam, że kadrów jest 12:)
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń