"Nie, nie zażywam narkotyków, zażywam książki"
Ingeborg Bachmann

niedziela, 1 stycznia 2012

Trójkowy Top Wszech Czasów osiągnał pełnoletnosc:)

Witajcie w roku 2012!
Miałam w planie na dziś podsumowanie roku 2011, ale moja kondycja psycho-fizyczna jest w stanie nie najlepszym. A wiadomo do czynienia podsumowań głowa musi być sprawna:) Zwyczajnie kochani moi, co tu ukrywać mam nie planowanego kaca, nie planowanego bo i sam Sylwester był nie planowany,  a okazał się zupełnie niespodziewanie Sylwestrem wyśmienitym, tańcem i alkoholem płynącym:)) Tańców było dużo, alkoholu nie dużo, tylko ja taka mameja jestem, że na drugi dzień mocno odchorowuje każde tete-a-tete z procentami:)

Tak więc dziś chillout noworoczny. Dzień spędzony z Trójką jak zwykle w Nowy Rok. Cała niedziela pt: Trójkowy Top Wszech Czasów. 11 godzin Muzyki! I to jakiej Muzyki! Najlepszej!
Pierwsze trzy godziny Topu słodko przespałam, potem słuchałam z dwoma przerwami na ozdrowieńcze (troszkę) spacery i na ostatnie 3 godziny zasiadłam, oddając się błogim dźwiękom w całości.
Tegoroczny Top był 18 edycją, osiągnął zatem pełnoletność. Prowadzących było czterech Marek Niedźwiecki i trzech Piotrków Baron, Metz i Stelmach. Podczas trwania audycji Facebookowicze założyli stronkę Topu. Przy 5 tysiącach "lubiących to" facebook przestał współpracować, zawiesił się i kolejni chętni nie mogli już dołączyć do grona topowiczów. Ostatecznie liczba osiągnęła prawie 10 tysięcy! Numer pierwszy Topu Wszech Czasów został zadedykowany Piotrowi Kaczkowskiemu i jak się okazało była to incjatywa jednego z facebookowiczów. Stelmach kończący audycję spełnił prośbę:)) Teraz pan Piotr musi szybciutko wrócić do zdrowia i do Trójki.

Oto pierwsza trójka Topu Wszech Czasów:

Miejsce pierwsze:

LED ZEPPELIN "Stairway to heaven"

Miejsce drugie:

DIRE STRAITS "Brothers in Arms"

Miejsce trzecie:

PINK FLOYD "Wish you were here"

4."Child in time" DEEP PURPLE
5."Again" ARCHIVE
6."Epitaph" KING CRIMSON
7."Bohemian Rhapsody" QEEN
8."Riders on the storm" THE DOORS
9."Nothing else matters" METALLICA
10."Smells like teen spirit" NIRVANA

Więcej na stronie:

Większość tych utworów na liście od pierwszego notowania. Zeppelini i Dire Straits tłuką się ze sobą o palmę pierwszeństwa od lat osiemnastu:)
Mój ukochany Shine On you Crazy Diamond Pink Floydów dopiero na miejscu czternastym. Dla mnie JEDYNKA! I Marillion nisko, bo dopiero na dwudziestym siódmym. Za to Floydzi usadowili się na miejscu kolejno 28, 29 i 30-stym:)
Polskiej muzyki malutko, ale to pewnie dlatego, że święto muzyki polskiej ma swoje miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów:) Najwyżej w dzisiejszym Topie uplasował się Czesław Niemen i jego "Dziwny jest ten świat".

Pięknie spędzone godziny, choć z bólem głowy przychodzącym i odchodzącym falami. 
Czyż można sobie wyobrazić większą błogość od dźwięków Wish you were here i masażu plecków, karku i  obolałej, cierpiącej główki czynionego przez troskliwego męża?
 Pewnie można, ale po co ja mam sobie wyobrażać większą błogość, skoro już mam taką?:)
Sweeet!
To jeszcze nie koniec wieczoru z Trójeczką, bowiem teraz zasłuchuje się w koncercie na żywo ze studia A. Osieckiej "Męskie granie". Właśnie skończyło grać Voo Voo, za chwilę kolejni artyści Fisz, Pink Freud i Janerka.
 A potem udam się objęcia Morfeusza, chyba dziś w tę noc ponoworoczną jego ramiona wygrają z tymi mężowskimi. 

Trójkowy Top Wszech Czasów w Nowy Rok jest moim pierwszym rytuałem, mam jeszcze drugi, dzięki Teatrowi Telewizji, który rok w rok, od ponad dziesięciu lat raczy mnie w pierwszy poniedziałek stycznia spektaklem "Od czasu do czasu" w reżyserii pana Juliusza Machulskiego, w wykonaniu zacnym taty reżysera pana Jana Machulskiego, Krystyny Jandy, Edyty Jungowskiej i Jana Englerta:)
Uwielbiam ten Teatrzyk. Bawi mnie on niezmiernie od wielu wielu lat:) Kto nie widział polecam, kto widział ten bawił się będzie dobrze po raz kolejny:)

"Od czasu do czasu" poniedziałek 2.01, godz.20.25:)

 KOCHANI!
Życzę Wam  w roku 2012 wszystkiego najpiękniejszego, by w nowym roczku spełniało się samo dobro krok po kroczku. Mnóstwa przeczytanych książek, obejrzanych filmów i samych godnych uwagi wydarzeń kulturalnych:)


STO LAAT I WESOŁOŚCI WSZELAKIEJ!

13 komentarzy:

 1. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku Papryczko!!!
  A ja zaczynam Nowy Rok szczególnie - po kilku latach bezrobocia - idę jutro do pracy :-))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego, dużo zdrowia, radości i miłości w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i dzieki za wspanialy blog. Jedyny w swoim rodzaju- takie lubie. Powodzenia w nowo napoczetej pracy!!

  Agatkan

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogę trochę pomarudzić?

  O czym to świadczy, że od nastu lat te same kawałki tych samych zespołów okupują wysokie miejsca TOPU?

  a) od tysiąca lat nie powstało w muzyce rockowej nic wartościowego?
  b) Trójka ma "zabetonowanych" słuchaczy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ha, wiedziałam że słuchałaś Topu ;-)
  Akurat rano (niewyspana) słuchałam, potem była przerwa (obiadowo- wyjazdowa) i wieczorkiem znów słuchałam.
  Może i jestem "zabetonowaną" słuchaczką, ale dobrze mi z tym.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Antku, mnie tez to trochę... dziwi? Najfajniejsze kawałki były chyba rano i koło południa. te wieczorne były trochę w stylu pięćdziesięciolatków.
  Ale Topu przegapić nie mogłam - zresztą radio ma tę przewagę nad tv, że milion innych rzeczy można robić, a radio nadaje w tle.
  Nowy rok oczywiście przywitaliśmy z Trójką, ale ten "statek miłości" to moim zdaniem niewypał. All you need is love zagrali jakoś minutę za późno i mąż się zdziwił, że nie ma.
  Teatr będę pewnie oglądała, widziałam go wieki temu u koleżanki na wideo.
  Tylko gdzie ten teatr, który już dwa razy przekładali???
  Wszystkiego naj naj najlepszego w 2012:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też zaczęłam nowy rok z trójeczką. Co za błogość! Te wszystkie trójkowe dźwięki to jak balsam na duszę :)
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Ci życzę:) Szczęścia i pogody ducha. Spełnienia marzeń i samych cudownych chwil:) Wspaniałych odkryć kulturalnych, dużo dobrej muzyki, obejrzenia świetnych filmów i przeczytania masy dobrych książek:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepszego Kochana! Nich Ci się w pracy wiedzie, awansuj na szczyty, czytaj, oglądaj, słuchaj i się ukulturalniaj.
  A ja też podsłuchiwałam troszkę Topu Wszechczasów i odkąd pamiętam Pink Floyd i Led Zeppelin i Dire Straits tasują się w pierwszej trójce.

  OdpowiedzUsuń
 9. no proszę, słuchałyśmy tego samego. Ja niestety robiłam to w drodze do pracy, bo pracowałam i w sylwestra i w nowy rok, ale co tam!
  Tak czy inaczej sylwester u mnie też zapowiadał się inaczej, niż wyglądał i też okazał się rewelacyjny. Pozdrawiam w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 10. Standard & Poor saw fit to downgrade Ford's corporate credit rating to CC in March. 1 tablet cannot handle DVD discs directly without DVD drive. The camera on the Droid RAZR is an 8 megapixel shooter capable of recording high definition 1080p video at 30 FPS.

  Also visit my site nexus 7 tablet

  OdpowiedzUsuń
 11. This feature adds more digital camera ratings and is
  perfect for professional nature photographers who want to take photos with
  no artificial lighting. Some as well as components of the Nikon D700
  are these:. For more information, take a look at the Canon EOS 5D Mark 3 technologies explained.  Here is my blog - canon mark 5d iii

  OdpowiedzUsuń
 12. For these prime functions, you'll should pay back about $1799. Some of the best apple models which are gaining popularity and which are driving the people crazy include Mac - Book Pro and Mac - Book Air. You can also watch movies that you've downloaded or play one of many games that are available for the Mac such as The Sims 3.


  Also visit my blog :: mac air

  OdpowiedzUsuń
 13. For More Information of Smartphone Products please visit.

  Smartphone survey is an important app for Smartphone users that may keep them busy
  while giving some beneficial results. You can convert more than hundred different
  types of currencies and will be able to keep up with the currency rate
  changes.

  Review my webpage :: samsung s4

  OdpowiedzUsuń